Hızlı Gönderi
34%
234,00 TL 155,00 TL
Hızlı Gönderi
24%
85,00 TL 65,00 TL
Hızlı Gönderi
48%
270,00 TL 140,00 TL
Hızlı Gönderi
60%
510,00 TL 204,00 TL
Hızlı Gönderi
40%
594,00 TL 356,00 TL
Hızlı Gönderi
22%
630,00 TL 490,00 TL
Hızlı Gönderi
29%
210,00 TL 149,00 TL
Hızlı Gönderi
43%
414,00 TL 236,00 TL
Hızlı Gönderi
43%
414,00 TL 236,00 TL
Hızlı Gönderi
58%
618,93 TL 257,89 TL
Hızlı Gönderi
61%
777,63 TL 305,50 TL
Hızlı Gönderi
56%
166,64 TL 73,40 TL
Hızlı Gönderi
43%
676,20 TL 386,40 TL
Hızlı Gönderi
43%
676,20 TL 386,40 TL
Hızlı Gönderi
39%
676,20 TL 409,40 TL
Hızlı Gönderi
39%
676,20 TL 409,40 TL
Hızlı Gönderi
57%
200,10 TL 86,25 TL
Hızlı Gönderi
57%
310,50 TL 134,55 TL
Hızlı Gönderi
63%
200,10 TL 74,75 TL
Hızlı Gönderi
58%
1.760,94 TL 732,55 TL
Hızlı Gönderi
58%
1.438,22 TL 598,30 TL
Hızlı Gönderi
58%
1.438,22 TL 598,30 TL
Hızlı Gönderi
58%
373,75 TL 155,48 TL
Hızlı Gönderi
58%
313,37 TL 130,36 TL

Kalem

Kalem ürünleri çizim, yazı ve boyama gibi eylemlerin geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan araçlardır. Kalem ve yazı gereçleri ise ihtiyaç ve farklı alanlara göre çeşitli şekilde üretiliyor. Kalemler pratik kullanımlarıyla beraber geniş bir kullanıcı yelpazesine sahiplerdir. Çizim alanlarında kullanılan dereceli kalemlerle beraber boyama amaçlı kullanılan renkli kalemlerde alanlarına göre özelleştirilen yazı gereçleri arasında yer alıyor.

En popüler kalemler içerisinde teknik çizim kalem setleri, renkli marker kalem seti, mürekkep, fırça uçlu kalemler, fosforlu kalemler gibi çeşitli ürün grubu mevcuttur. Çizim işleri için tasarlanan kalem ürünleri, ince uçlu yapılarıyla beraber rahat bir şekilde çizim ve yazı olanağı sağlamaktadır. Farklı kalınlara sahip olan kalemlerin farklı renk ile şekil tercihlerine de bulunmaktadır. Kullanıcıların zevkine hitap edecek ve aynı zamanda rahatlıkla kavrama, konforlu bir kullanım sağlayan bu kalemler alanında özel olarak üretiliyor.

Kalemlerimizin tümü uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bunun yanı sıra farklı dizayn ile farklı renklere sahip kalemler kullanıcılara sunulmaktadır. Öğrencilere hitap eden kalemler, sanatçılara hitap eden kalem ürünleri çok yönlü çizim ürünleri oldukça çeşitlidir. Yeni nesil üretim teknolojisi kullanılarak üretilen tüm bu ürünler sağlamış olduğu konfor nedeniyle kullanıcılardan oldukça yoğun bir ilgi görüyor.

Kaliteli ve Kullanışlı Kalem Modelleri

Günlük yaşamda, iş yerlerinde, okullarda, kitap okurken veya sanatınızı icra ederken herhangi bir yerde ihtiyaç duyduğunuz kırtasiye gereçleri arasında olan kalemler, birbirinden farklı çeşitlerle beraber üretilmektedir. Kaliteli ve kullanışlı kalem çeşitleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Özellikle okul gibi ortamlarda en fazla kullanılan kurşun ve uçlu kalemler ile beraber fosforlu kalemler öğrencilerin en önemli araçlarıdır. Bunun yanı sıra kalem setleri de sanatçıların işini kolaylaştıracak tüm araçları barındırıyor. İş hayatında ise sıkça tercih edilen kalem ürünleri, uzun süreli bir dayanıklılık sağlar.

Kalemler hayatın birçok alanında bulunan ve sıkça kullanılan kırtasiye malzemeleridir. Modası asla geçmeyen kalemler herkesin hayatında mutlaka mevcuttur. Bu noktada hizmet sunan Hobi 24, en kullanışlı kalemleri bünyesinde barındırmaktadır. Yaratıcılığınıza destek olacak ve sizlere ilham verecek kalemlerle beraber günlük yaşamda kullanıma uygun olan kalemler de mevcuttur.

Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Yediden yetmişe herkesin dikkatini çeken kalemler, kırtasiye ürünlerinin başında yer alır. Kendi içerisinde de çeşitli gruplara ayrılan bu kalemler okullar, iş yaşamında ve günlük hayatta ve meslek gruplarında kullanabilmek mümkündür. Beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan kalem ürünleri sadece yazı yazmak için değil profesyonel çizimleri yapabilmek, resim çizmek içinde üretilen çeşitleri mevcuttur.

Profesyonel çizimle uğraşanlar, grafik tasarımcılar, sanatçılar için üretilen kalem gruplarının yanı sıra normal günlük hayatta kullanabileceğiniz kalemlere kadar geniş yelpazede üretilebiliyor. En fazla kullanılan Kalem çeşitleri ve özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Teknik çizim kalemleri özel olarak üretimi yapılan kalem ürünleri arasındadır. Teknik çizimler için çizgi kalınlığı oldukça önemlidir. Bu nedenle tüm teknik grafik kalemleri alanına özel şekilde üretilen kalem çeşitleri arasındadır.
  • Fosforlu kalemler farklı renk seçenekleriyle beraber yazı içerisinde öne çıkabilmesi istenen bölge üzerinden geçilerek kullanılıyor. Renklerinin şeffaf olması ise yazıların görünmesine olanak sağlamaktadır.
  • Fırça uçlu kalem setleri genel olarak suluboya fırça ürünlerinden esinlenerek tasarlanmıştır. Oldukça işlevsel özelliklere sahip olan bu kalemler dayanıklı malzemeden üretilir ve uzun süreli kullanım için pratiktir.
  • Marker kalemler farklı ve yoğun bir mürekkeple üretilen keçeli kalemlerdir. Genellikle okul gibi ortamlarda yoğun şekilde kullanılır ve yazı tahtalarında da kullanılabilir. Normal mürekkebin tutunmadığı plastik alanlarda kullanılan kalemlerdir.
  • Tahta kalemler, beyaz yazı tahta üzerine yazılabilecek şekilde geliştirilen kalemlerdir. Genellikle okul gibi ortamlarda sıklıkla tercih edilir ve çeşitli renkleri de mevcuttur.
  • Kurşun kalem ürünleri en basit kalem çeşitleri arasındadır. Aynı zamanda uçları köreldikçe kalemtıraş yardımıyla çizim alanlarında tekrardan kullanılabilmektedir.

Genel olarak kalemler birçok kişinin ihtiyacı olan kırtasiye malzemeleri arasında bulunuyor. Hem ofislerde hem de okul yaşamında her zaman ihtiyaç duyulan kalemler günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Zaman zaman renklenen ve şekil değiştirerek farklı amaca hizmet eden bu kalem ürünleri teknolojinin icadıyla beraber farklı işlevlerde kullanılabiliyor. Çizimlerde, hobilerde, okullarda, ofislerde ve evlerde kullanılan tüm kalemler farklı model ve özellikleriyle sizlere sunulmaktadır.

En Uygun Kalem Fiyatları

Özel olarak farklı alanlarda kullanılacak şekilde üretilen kalem çeşitleri mevcuttur. Bu tarz kalemler üretim malzemesiyle beraber sahip olduğu özellik faktörlerine göre çeşitlendirilerek fiyatlandırılmaktadır. Dayanıklı malzemeler uzun ömürlü şekilde kullanılarak üretilmektedir ve farklı fiyatlarda olabiliyor. Plastik malzemelerle üretilen kalemler, kendi içindeki özelliklere göre fiyatlandırılabiliyor. Örnek verecek olursak fosfor özellikli kalem ürünleri, keçe veya fırça uçlu kalemler de farklı şekilde fiyatlandırılır. Kalemler genel olarak üretim materyaline göre farklı şekilde fiyatlandırılarak satışa sunuluyor.

Kalemlerde özel kullanım alanı da fiyatları etkilemektedir. Örnek olarak mürekkep yapısı bulunan ve hassas ucu olan marker kalem ürünleri yüksek fiyatlı yazı gereçleri arasındadır. Günlük kullanımlar için de yaygın şekilde kullanılan kalemler arasında bulunan ürünler biden fazla kalem seti olarak kullanıcılara sunuluyor. Farklı bütçelere hitap eden kalemler ve diğer yazı gereçlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Kalem Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Yazı gereçleri ve kalemlerin geniş bir kullanım kapsamı mevcuttur. Bu sebeple uygun bir kalem türünü seçebilmek oldukça önemlidir. Kalemler günlük kullanımlarda oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bazı işleriniz için özel şekilde üretilen kalemler vardır. Bu nedenle kalem kullanımlarının durumunuzu göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Fosforlu kalemler veya dolma kalem gibi doldurulabilir araçlar istendiğinde kalemlere uygun farklı araçlar gerekebilir.

Teknik çizim kalemleri ise farklı uçlarda ve kalınlığa sahip ürünler göz önünde bulundurularak daha uygun bir tercih yapılabilir. Kalem türü ve kullanılacak yüzeye göre yapılan tercihler oldukça çeşitlidir. Bu nedenle tam olarak ihtiyaç duyacağınız türdeki kalemleri seçebilirsiniz. Okul çağından sınava hazırlanan geçlerden sanatçılara kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan kalemler piyasaya göre oldukça uygun rakamlarla sunuluyor.

İster profesyonel sanatçı olun isterseniz acemi bir ressam olun fark etmeden yapmak istediğini projelerde tercih edebileceğiniz çizim kalem ürünleri sizlere daha iyi bir deneyim kazandırır. Diğer kalem ürünlerine göre daha duyarlı ve üstelik hassas bir çizim olanağı sunan bu kalemler sanat hayatınıza olumlu bir yön verir. Bunun dışında eskiz defteriyle set haline getirilen kalemleri tercih ederek ekonomik fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

En Güzel Kalem Setleri

Kalem setleri kalemlerin içeriğine göre set haline getirilir. Örnek olarak 60 renk market set, defter ve teknik çizim kalem seti, doğal kömür eskiz setleri gibi ürünler çizim kalemleriyle beraber eskiz defterlerini bir araya getirmektedir. Özellikle market setler farklı renk seçeneklerini bir araya getirerek profesyonel işlerde kullanılmak üzere oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra bu tarz setler uzman kişiler tarafından tercih edilmektedir. Hobi 24, oldukça avantajlı kalem setlerini bir araya getirerek daha ekonomik fiyatlarla kalem ihtiyaçlarınıza karşılık vermektedir.