1.

Hızlı Gönderi
26%
75,00 TL 55,20 TL
Hızlı Gönderi
28%
75,00 TL 54,00 TL
Hızlı Gönderi
20%
18,94 TL 15,15 TL

cam boyası

Cam Boyası

Boya çeşitleri arasında yer alan cam boyası çeşitleri, pek çok farklı yüzeyi boyayabilmenizi sağlar. Camları boyamak için kullanılan bu özel boyalar, camın yüzeyine sıkı bir şekilde tutulur ve dış etkenlerden etkilenmeden dururlar. Cam boyası modelleri temel olarak iki ayrı biçimde karşımıza çıkar. Bunlardan ilki, okul öğrencilerinin cam boyayabilmesi ve cam boyamayı hobi olarak tercih eden kişilerin tercih ettiği boyalardır. Su bazlı olan bu tür boyalar, metalik ve vitray seçeneklere sahiptir.

İkinci cam boyası modeli ise cam boyama işi ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerin tercih ettiği alkol bazlı cam boyalarıdır. Bu boyalar, su bazlı boyaların aksine ışığı geçirebilen şeffaf yapıya sahiptir. Alkol bazlı olan cam boyaları mimari süslemeler içerisinde çok fazla görebilirsiniz.

Cam boyama ile eşsiz sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunu sağlayabilmek için cam boyası ile birlikte cam boyası inceltici, fırça ve rölyef gibi malzemelere ihtiyacınız olur. İlk olarak cam yüzeyi iyice temizleyip kurulamalısınız. Yeni üretilmiş olan camlarda üretimden kaynaklanan yağ tabakaları bulunur. Bu sebeple, sirke ve camsil gibi bir ürünle cam yüzeyini temizlemelisiniz. Daha sonra camın üzerine ufak bir taslak çizmeniz gerekir. Taslak çizimleri için ise rölyef boya kullanılır.

Boyama yaparken boyanın dayanıklı olması için ve ellerinizin korunabilmesi için bir eldiven takmalısınız. Uygun olan cam boyalarını kullanarak istediğiniz deseni yapabilirsiniz.

Cam boyası seçerken iki ayrı noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Su bazlı mı yoksa alkol bazlı mı boyaya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Cam boyama işlemini yapacağınız zaman fırça seçimine de dikkat etmelisiniz. Sentetik kıllı olan fırçalar boyayı tutmakta biraz zorlanabilir. Bu sebeple, doğal kıllı fırçaları cam boyama işlemi için tercih etmelisiniz.