1.

Kategoriler (Resimli)

Guaj Boya Setleri

Tekli Guaj Boyalar


Ürün Listesi


Guaj Boya

Guaj Boya

Guaj boyalar, resme ilgi duyan herkesin keyifle kullandığı bir boya çeşididir. Bu boyalar sayesinde dilediğiniz yüzeye istediğiniz boyama işlemini yapabilirsiniz. Sulu boyaya ve yağlı boyaya benzemesi nedeniyle de sıklıkla tercih edilen bir üründür. Pek çok amatör resim sanatçısı hem yağlı boya hem de sulu boya tekniğini aynı anda kullanmak istediklerinde bu ürünü kullanmaktadırlar. Bu noktada guaj boya satın alındıktan sonra eklenecek su miktarının da iyi ayarlanması gerekir.

Guaj boyalar, yağlı olmayan bütün yüzeylerde kullanıma uygun boyalardır. Bu ürün ile her türlü yüzeye rahat ve kolay bir şekilde boyama işlemi uygulayabilirsiniz. Bu ürünle yapılan çalışmalarda en sık tercih edilen yüzey kâğıtlardır. Bu nedenle kâğıtları da iyi seçmeniz gerekmektedir. Yüzeyi pürüzlü, parlak ve emici olmayan kâğıtlar, bu iş için en uygun kâğıtlardır. Bu nedenle boyandığı zaman kıvrılma yapmayacak, pürüzsüz ve yüksek gramajlı bir kâğıt türü tercih edilmelidir. Bu boya ile renkli kâğıtların üzerine de boyama işlemi yapabilirsiniz. Boyama yaparken seçeceğiniz kâğıdın mutlaka kalın olması gerekmektedir. Bu iş için özel olarak üretilen kâğıtları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sulu boya tekniğinde kullanılan fırçaların tümünü guaj boya tekniği için de kullanabilirsiniz. Ancak fırçanın yanı sıra spatula, sünger, sert kıllı fırça, merdane gibi diğer malzemelerden de yardım alabilirsiniz. Guaj boya çalışmasında başarılı olmak için boyama işleminden önce desenlerin mutlaka kurşun kalem yardımıyla hafifçe çizilmesi gerekir. Böylece boyama zamanında kendinize büyük bir kolaylık sağlamış olursunuz.

Nasıl Guaj Boya Yapılır?

Bu boyalar bir sulu boya çeşididir. Bu nedenle sulu boyada ki gibi su ile inceltilerek yapılır. Yağlı boya ile de bir takım benzer özellikleri bulunmaktadır. Diğer renkteki boyalarla karıştırarak yeni renkte boyalar elde edebilirsiniz. Her renkteki boyaya beyaz boya katarak çok güzel ara tonlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu boyalar kâğıt üzerinde mat bir görünüm kazanabilmektedirler. Yapacağınız çalışmada sulu boya etkisinin biraz fazla görünmesini istiyorsanız suyu bir miktar daha fazla katmanız gerekecektir. Yapacağınız çalışmada boyada kullanacağınız su miktarını çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda su veya ekstra boya ilave ettiğinizde iyice karıştırmalısınız.

Guaj Boya Fiyatları

Ürün seçerken ilk olarak kalitesine ve daha sonra fiyatına bakılmaktadır. Sitemizden alacağınız bu ürünler sayesinde boyama işlemlerini çok rahat ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Bu ürünlere en uygun fiyattan ve en yüksek kalite sağlayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Sitemizden tercih edeceğiniz ürünler sayesinde hem kaliteyi hem de uygun fiyatı aynı anda yakalayacaksınız.

Özelliklerini belirttiğimiz ürünleri sitemizin Guaj Boya sayfasından inceleyebilirsiniz. Sitemiz sizlere hızlı ve güvenilir alışveriş imkânı sağlamaktadır. Siz de bu imkânlardan faydalanmak istiyorsanız hemen üye olun, giriş yapın ve dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş verin.