1.

Hızlı Gönderi
24%
32,14 TL 24,50 TL
Hızlı Gönderi
24%
32,14 TL 24,50 TL
Hızlı Gönderi
20%
105,00 TL 84,00 TL
Hızlı Gönderi
20%
95,88 TL 76,70 TL
Hızlı Gönderi
20%
71,48 TL 57,18 TL
Hızlı Gönderi
20%
71,48 TL 57,18 TL
Hızlı Gönderi
20%
42,25 TL 33,80 TL
Hızlı Gönderi
17%
25,55 TL 21,29 TL
Hızlı Gönderi
20%
42,25 TL 33,80 TL
Hızlı Gönderi
22%
43,55 TL 33,80 TL
Hızlı Gönderi
20%
39,00 TL 31,20 TL
Hızlı Gönderi
20%
42,25 TL 33,80 TL
Hızlı Gönderi
20%
42,25 TL 33,80 TL
Hızlı Gönderi
20%
47,12 TL 37,70 TL
Hızlı Gönderi
20%
30,18 TL 24,14 TL
Hızlı Gönderi
20%
30,18 TL 24,14 TL
Hızlı Gönderi
20%
30,18 TL 24,14 TL

Çizim Kalemi

Teknik çizim alanlarında kullanılan çizim kalemi modelleri, ustaca çizim, şablon veya grafik çalışmaları yapan bireylerin sıklıkla kullandığı ürünlerdir. Bu özel kalemler ürün boyutunu, nesne özellikleri ve biçimini göstermek adına kullanılmaktadır. Teknik çizim yapanların işini kolaylaştıran bu kalemler birçok meslek grubuna hitap eder. Doğru çizim kalemi modelleriyle teknikler daha profesyonel şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Profesyonel çizim yapan çalışanların da çizim masasından eksik etmediği bu ürünler her çizime uygun şekilde etki eder.

Bir işin yapılışıyla adımlarını detaylarıyla beraber her açıdan çizilmesi için kullanılan çizim kalemleri, diğer kalemlere göre özel şekilde üretilmektedirler. Teknik çizim ürünleri herhangi obje boyutu, biçimi ve tüm ölçüleri göstermeye yarar. Tüm bu kalem ürünleri eskiz çalışmaları için de kullanılabilmektedir. Teknik çizim kalemi çeşitleri tüm sanat dalları ile ilgili olan öğrencilerin ve bireylerin ihtiyaç duyduğu kalem çeşitlerinden birisidir. Bu tarz kalemler resim pratiği yapmada yardımcıdır.

Çizim Kalemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Teknik çizim kalemi çeşitleri meslek gruplarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle teknik resim alanında çalışan biriyseniz kullanım alanınıza göre üretilen farklı özellikteki kalemleri tercih etmeniz gerekir. Yapılacak farklı teknikteki çizimler için satın alınan bu kalemler grafik çalışmaları, mimari çizim, inşaat ve makine çizimleri, krokilerde, madeni levhalarda, tekstil ve serbest çizimlerde yaygın şekilde görülür.

Kaliteli mürekkep ürünlerine sahip olan kalemlerle kâğıt üzerinde canlılığını yitirmeyen ve solmayan grafikler, taslak, krokiler ve tabloları meydana getirmek mümkün olmaktadır. Çizim kalemi çeşitleri karikatürist, grafiker, mühendis ve mimarlar içinde oldukça kullanışlı ürünlerdir. Teknik çizim kalemlerinin sıklıkla kullanıldığı alanlar, grafik tasarım çizimleri, mimari çizimler gibi alanladır. Farklı kalınlık ve uçlarda üretilen çizim kalemleri ve materyallerini tercih ederken kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Teknik Çizim Kalemi Çeşitleri

Piyasada oldukça fazla teknik çizim kalemi mevcuttur. Bu alanla ilgilenen veya bu işten para kazanan biriyseniz sizlere profesyonel çizimler sağlayan farklı özellikteki çizim kalemlerine yönelebilirsiniz. Satışa sunulan birbirinden farklı özellik ve farklı fiyat aralığında üretilen kalemler alıcıların beğenisine sunulur. Yumuşak siyah uçlu kalemlerden, mürekkepli ince uçlu kalemlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip teknik çizim kalemi çeşitleri vardır. Aradığınız özellikte olan teknik çizim ürünleri işleri kolay hale getirecek işlevsellikle ön plana çıkartılmakta ve tasarlanmaktadır. Teknik çizim kalemi çeşitleri ve özelliklerini sayarsak şu şekilde diyebiliriz:

  • Sert yüzeyler için kullanıma uygun kalemlerin uçları dayanıklı özelliktedir. Kurşun uçla veya mürekkeple yazan çizim kalemleri tekrardan doldurulabilmektedir.

  • Çoğu özel teknik çizim kalemi, parmakları acıtmadan kullanıma elverişlidir. Teknik çizim kalemlerinin uçlarıyla birlikte büyüklüğü, içermiş olduğu mürekkep veya boya tarzı kriterlere göre de farklılık gösterebilen kalemlerdir.

  • Kaligrafi gibi işler için kullanılan fırça uçlu kalemler, çizime yeni başlayan kişiler içinde idealdir. Bu kalemler doldurma ve gölgeleme yetenekleriyle diğer kalemlerden tamamen ayrılır.

  • Bazı teknik çizim kalemi çeşitleri hızlı kuruma sergiler, leke tutmaz ve su geçirmemektedir. Uzun süreli kullanımlara veya tek kullanıma sahip çizim kalemleri de mevcuttur.

Genel olarak teknik çizim kalemi çeşitleri kendi içerisinde farklılaşabilir. Kalemleri birbirinden ayıran özellik olan uç kalınlığı ve kullanılan içeriklerde belirleyicidir. Bu noktada kalemleriniz ne kadar kaliteli olursa o kadar avantajlı bir kullanım sağlanmaktadır. Teknik çizim kalemleriyle yapılan çizimler sizlerin çalışma alanlarında daha kaliteli bir kullanım sağlar.

Çizim Kalemi Fiyatları

Tüm çizim kalemleri mühendislik, mimarlık, endüstriyel tasarım alanlarıyla oldukça profesyonel çalışma alanlarıyla sıklıkla kullanılabiliyor. Sanat malzemeleri içerisinde de kullanılan çizim kalemleri son dönemlerde yaygın kullanım alanlarına dönüşebilen hobi çalışmaları içinde önceliktir. Teknik çizim kalem fiyatı da kalem özellikleri ve içeriğine göre değişebilmektedir. Profesyonel iş hayatı için uygun olan kalemler kaliteleri ve işlevselliğiyle öne çıkar. Fiyat değeri kalite ve performansına göre farklılaşabilmektedir. Teknik çizime uygun olan çizim kalemlerin fiyatı diğer kalem ürünlerine göre daha yüksektir.

Yapılan işler, kullanım alanı, çizim detayları, ergonomik ve pratik tasarım detayları herkes için farklıdır. Bu nedenle tercih edilen çizim kalemleri de tamamen farklı olur, bu nedenle çizim kalemi fiyatları genel olarak farklılık gösterir. Çizim tekniğini yapılacak olan çizim teknikleri belirlemektedir. Bu nedenle çizim tekniğinize göre kalem tercihlerinizi yapabilirsiniz. Kalem için uç stili ve mürekkep stili belirlenir ardından kaliteli markaların farklı kalem ürünlerini inceleyebileceksiniz.

Çizim Kalemi Tercihi Neye Göre Yapılır?

Teknik çizim kalemleri farklı uzmanlık alanlarında kullanılabilir. Bu nedenle çizim kalemi tercihlerinizde ilk olarak çizmek istediğiniz yüzey özelliklerine göz atmanız önerilmektedir. Çizim kalemleri sahip olunan boya malzemesiyle uca göre farklılık gösterir. Tükenmez özellikteki çizim ürünleri kalın ve ince uçlu şekilde farklı mürekkep çeşitlerine göre farklılaşabiliyor. Kurşun kalem ürünleri de koyuluk, sertlik, yumuşaklık veya solukluğa göre değişebilir. Çizimlerinizin kalıcı olabilmesi ve üzerinde değişim yapmanın kolaylığıyla oldukça önemli kalemlerdir. Çizim kalem tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar şu şekilde özetlenebilir:

  • Kalemlerin uçları, yapısıyla büyüklüğü içermiş olduğu mürekkep veya boya gibi kriterlere farklılık gösteren profesyonel kalemlerdir. Bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz teknik alanına göre tercih edilebilir.

  • Çizim kalemleri uçları göz önüne alınırsa yapılan dizayn ve taslakların gerektirmiş olduğu detay ve inceliklerde etkenlere bağlı şekilde tercih edilebilir.

  • Tekstil çalışmaları tarzında özel çizim alanlarına üretilen ve kendine özgü olan mürekkeplere sahip olan türlerde mevcuttur.

  • Özellikle de sanat alanlarına giriş yapan öğrencilerinde başlangıç aşamasında kullanabilecekleri çizim kalemleri ve kalem setleri edinmeleri, işlerinde yardımcı olacaktır.

  • Teknik çizim kalemleri tercih edilirken en önemli özellik ise kalemlerin dereceleridir ve uç kalınlığı, sertlik elde etmek istenilen çizgi kalınlığı, yumuşaklık derecesi belirlenebiliyor.

  • Renkli veya siyah kalemler karikatüristler, grafik sanatçıları tarafından tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda bu kalemler ışığa, suya dayanıklıdır ve kalıcıdır.

Genel olarak çizim kalemi tercihlerinde yapılması amaçlanan çalışmalara göre mürekkep türleri belirlenmektedir. Aynı zamanda uç anlamında kesik, yuvarlak veya düz uçlar tercih edilebiliyor. Bu kalemler arasından tercih yapılırken kalem ucu, marka kalitesi, kalem mürekkep stili, kalem şekli gibi detaylara dikkat etmek gerekiyor. Hobi 24, kategorisinde bulundurduğu tüm çizim kalemlerini yüksek kalitede ve daha estetik şekilde sağlamaktadır. Çizim tarzınıza, stilinize ve yaptığınız işlere göre çeşitlenen çizim kalemlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.