Kategori Detay


Kategori

FİLTRELE

Kategoriler (Resimli)

Guaj Boya Setleri

Tekli Guaj Boyalar


Ürün Listesi


Guaj Boyalar

Nispeten az kişi bugün varlığından haberdardır. Fakat guaj boya, canlı, ışıklı sanat eseri yaratmak için kullanılabilecek, hem akrilik boya hem de suluboya özelliklerine sahip, keşfetmeye değer bir sanat boyasıdır. Guaj boyalar kategorimizde; tekli guaj boyalar, guaj boya setleri ve sanat malzemelerinden oluşan zengin bir koleksiyonu beğeninize sunuyoruz. Resim yeteneklerinizi, bu kolay uygulanabilir guaj boya çeşitleri ile geliştirebilirsiniz.

Guaj Boya Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Guaj boya, tutarlılık açısından, en çok suluboyaya benzer. Suluboya çalışmalarında olduğu gibi, kâğıt üzerine uygulanmadan önce suyla inceltilir. Bununla birlikte, suluboya (ve akrilik) aksine, guaj boya doğal haliyle opaktır ve boyayı sulandırmak için daha büyük miktarda su kullanıldığında sadece yarı saydam olur. Bu, suluboya ile aynı miktarda boya içine su katılmış olsa bile, daha yoğun olduğu anlamına gelir. Guaj boyalarda pigmentler, doğal veya sentetik olabilir, tutuculuğu için genellikle Arap zamkı kullanılır. Diğer katkı maddesi genellikle tebeşir tozudur. Guaj boya, suluboya renklerinden daha zengin ve canlı renklere sahiptir. Opak bir boyama yöntemini tercih eden ressamlar için mükemmel olan guaj boya, özel resim çalışmaları, kaligrafi, ebru veya ince ayrıntılar için suluboya, akrilik boya ile birlikte veya kendi başına kullanılabilir.

En Kaliteli Guaj Boyalar ve Guaj Boya Setleri

Tüm guaj boya seti kutularında genellikle 12, 14 ve 24 tüp mevcuttur. Becerikli ressamlar, renkleri karıştırarak daha da az sayıda guaj boya tercih edebilirler. Aslında, en iyi ressamlar, düz boyadan ziyade, kendi canlandırıcı ve benzersiz renklerini yaratarak guaj, akrilik ve suluboyaların kolay karışma yeteneğinden faydalanırlar. Siz de doğa tabloları, portreler ve soyut çalışmalar gibi çeşitli türlerde eserler yaratmak için kategorimizdeki kaliteli guaj boyaların zengin dünyasını keşfedebilirsiniz.