Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlarimg
15 % İndirim
Aynı Gün Kargo
33,39 TL 28,38 TL
img
24 % İndirim
Aynı Gün Kargo
13,09 TL 9,92 TL
img
23 % İndirim
Aynı Gün Kargo
25,13 TL 19,18 TL
img
19 % İndirim
Aynı Gün Kargo
553,86 TL 448,33 TL

Pastel Kağıtlar

Bir resim ortamı ve yüzey arasındaki etkileşim, sanatçının resim tekniğinde ve sanatın son görünümünde ayrılmaz bir rol oynar. Bu özellikle pastel kağıtlar için doğrudur. Suluboya ve yağ gibi ıslak ortamlar, pigmenti gözenekli bir yüzeye itebilecek bir fırça ile uygulanırken, pastel boyalar, yüzeye yeterli yapışma için dokusal yapısına dayanarak kuru olarak uygulanır.

Pastel Kağıt Çeşitleri ve Modelleri

Pastel, resim medyasının özel bir cinsidir, küçük parçacıkları kâğıt yüzeyine sabitleyen özel bir yüzey gerektirir. Pastel yüzeyleri genellikle iki kategoriye ayrılabilir; lifli pastel kâğıtlar ve kumlu pastel kâğıtlar. Kumlu pastel kağıtlar, pütürlü yüzeyleri olanlardır ki bu yüzey üzerinde bir yapıştırıcı içinde süspanse edilmiş silika kum veya metalik kristaller yer alır. Lifli pastel kâğıt çeşitleri, doğal olarak dişleri olan, pamuklu bez ve çeşitli diğer bitkisel lifler gibi maddelerden yapılanlardır.

Hobi ve sanat malzemeleri arasında pastel kâğıtlar, çeşitli renk tonları, dokular ve ağırlıklar ile size zengin bir dünya sunar. Hangi pastel kağıdı türünü seçeceğiniz, tamamen isteğinize bağlıdır. Kategorimizden beğendiğiniz ve ihtiyacınıza uygun ürünleri hesaplı fiyatlarla sepetinize ekleyerek, özgün çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.