Hızlı Gönderi
36%
418,75 TL 268,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
186,25 TL 119,20 TL
Hızlı Gönderi
36%
1.006,25 TL 644,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
402,50 TL 257,60 TL

Kıvam Arttırıcılar

Kıvam arttırıcı olarak kullanılan malzemeler kıvam verme ve jelleştirme özelliği nedeni ile daha çok ebru sanatında kullanılır. Suda çözünen, suyu katılaştırarak üzerinde ebru sanatı yapılabilmesine imkân veren kıvam arttırıcılar genelde toz ve konsantre likit halindedir. Geleneksel ebru sanatında, teknedeki su yoğunluğunun artırılması için suya ilave edilen kitre, hilbe, keten tohumu, (kırmızı okyanus yosunundan elde edilen) denizkadayıfı, ayva çekirdeği, salep gibi malzemelerdir. Geven adlı bitkinin salgısı olan kitre, en çok tercih edilen kıvam artırıcıdır.

Kıvam Arttırıcı Ürünler ve Fiyatları

Jelleştirme özelliği bulunan kıvam arttırıcılar ebru sanatı yapabilmeye olanak sağlar. Su yüzeyi üzerinde çalışılan ebru sanatının icrasında en önemli nokta suyun kıvamıdır. Suya serilen boyanın dibe çökmesinin önlenmesi, damla şekillerinin ideal biçimde olması, boya kıvamı, renklerin canlılığı ve boyanın kâğıda sabitlenebilmesi için ebru suyunun ideal bir kıvamda olması gerekir.

Kıvam arttırıcı, kitre çeşitleri için kategorimizde toz kıvam arttırıcı, yaprak kitre, sıvı kitre, konsantre kitre, toz ebru kitresi gibi farklı formlar bulacaksınız. Sağlığa zararlı madde içermeyen, kıvam arttırıcı çeşitleri arasından tercihinizi güvenle yapabilirsiniz.