Hızlı Gönderi
36%
1.562,50 TL 1.000,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
1.487,50 TL 952,00 TL

Ebru Tekneleri

Kültürel mirasımız olan Ebru, çok hassas bir sanattır ve ortam sıcaklığından malzeme türüne kadar her detay sonucu değiştirebilir. Ebru sanatı için hazırlanmış olan su, düz yayvan kaplar olan ebru tekneleri içerisine konur. Çatlakları ziftle kapatılmış çam kütüğünden yapılan ilk örneklerine karşılık günümüzde metal ve plastik malzemelerden hazırlanmış tekneler yaygındır.

Ebru Tekne Çeşitleri ve Fiyatları

Ebru teknesi ölçülerini ebru kâğıdı ebatları belirler. Suya yatırılan ebru kâğıdı (2-3mm) genişleyeceği için tekne 0,5cm daha geniş, tekne derinliği de en az 5-6 cm olmalıdır. Ebru tekneleri için diğer önemli bir konu da tekne kenarlarıdır. Kâğıt, ebru teknesi içerisinden sıyrılarak çıkarıldığından, teknenin kenarı kâğıdı çizmeyecek şekilde pürüzsüz olmalıdır. Alüminyum, galvaniz, cam, çinko, pleksi veya plastik gibi su sızdırmayan her çeşit materyalden üretilen tekne çeşitleri içinde ebru yapılabilir. Fakat sıvı ve boya kıvamına karşılık yüzey gerilimine en uygun reaksiyonu çelik tekneler, metal tekneler verir. Plastik tekneler pratik, kullanışlı ve ucuzdur. Özellikle yeni öğrenenler, çocuklar ya da profesyonel sanatçı olmayanlar için idealdir.

İster yeni öğreniyor olun ister bir profesyonel, her sanat deneyimi için ürünlerimizden maksimum performans sağlarsınız. İhtiyacınız olan tüm sanat ve hobi malzemeleri için hobi24.com kategorilerimize göz atabilirsiniz.