Hızlı Gönderi
58%
323,44 TL 134,55 TL
Hızlı Gönderi
36%
323,44 TL 207,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
136,83 TL 87,57 TL
Hızlı Gönderi
36%
96,16 TL 61,54 TL
Hızlı Gönderi
58%
898,44 TL 373,75 TL

Uçlu Kalemler

Uçlu kalemler günlük hayatta kavramayı daha kolay hale getiren ergonomik tasarımlarıyla beraber çizim ve yazı işlerini kişiselleştirmeye yarar. Keyifle kullanılan bu ürünler, diğer kalemlere göre belli bir mekaniğe sahiptir. Farklı kalınlık ve sertlikteki uçların kullanıldığı mekanik kalem ürünleri çok sayıda özelliğe sahip olmaya yarar. Uçlu kalemler yani versatil kalem ürünleri üretici markaların tasarımlarına uygun şekilde metal, silikon, plastik gövdelere sahiptir. Farklı ihtiyaçları olan tüm kullanıcılara ise daha konforlu bir kullanım avantajı sağlamaktadır.

Uçlu kalemler uç kalınlığı, gövde tasarımı gibi seçeneklere ek şekilde renk ve desen konusunda birçok model sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kişisel beğenilere uygun ürünleri satın alma kolaylığı da sağlayabilmektedir. Sorunsuz özellikleri ile birlikte çizim yapmayı ve yazı yazmayı daha konforlu hale getiren uçlu kalemler, kırtasiye ürünlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Genel olarak uçlu kalemler lise, ortaokul ve üniversite öğrencilerinin de vazgeçilmez ürünleridir. Uçlu veya basmalı olarak adlandırılan bu kalemler ressamlardan mimarlara kadar birçok sayıda kullanıcıya hitap edebiliyor.

Kullanışlı Uçlu Kalem Modelleri

Çok yönlü olan uçlu kalemler ergonomik tasarımlarıyla konforlu bir tutuş sağlamaktadır. El yormayan tutma silikonlarıyla beraber üretilen uçlu kalemler daha zahmetsiz bir kullanım sağlar. Üstelik bu kalemler farklı desen ve renk seçeneklerine sahip yüzlerde modeli mevcuttur. Kalın, kısa, uzun ve ince olan uçlu kalemler ürün çeşitliliğiyle her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleriyle öne çıkmaktadır. Uçlu kalemler sürekli uç açma sorunu olmadan kesintisiz bir yazma deneyimi sağlamaktadır. Herhangi bir şekilde kalemtıraş kullanımı gerekmeyen, yedek kalem uçlarına sahip olan ürünler kullanıcılara önemli bir kolaylık sunar.

Versatil kalem ürünleri ele tam oturabilen gövdesiyle uzun süreli kullanımlarda daha konforlu bir süreç sağlar. Bunun yanı sıra kullanım ömrünü arttıracak şekilde üretilen bu kalemler kullanıcıların kalem tutma şekillerine göre daha uygun hale getirilir ve kişiselleştirilebilir. Genellikle uçlu kalemler plastik malzemelerde üretilse de ahşap, metal gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım vadeden uçlu kalemler, kalite kullanım kolaylığı açısından avantaj sağlar.

Basmalı uçlu kalem ürünleri, 0.3, 0.5 ve 0.7 gibi farklı uç kalınlıklarında üretilmektedir. Versatil kalem ürünlerinin uç kalınlıkları ise 30, 50, 60, 70 ve 91 gibi farklı kalınlık özelliklerine sahiplerdir. Basmalı kalem ürünleri sadece yazı yazmak amacıyla kullanılmaktadır. Versatil kalemlerde ise sanatsal çizimler, yazı yazma, eskiz çizimleri gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Bu nedenle ikisi arasında en temel fark ile tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Uçlu Kalem Özellikleri

Uç takılarak kullanılabilen, mekanizmalarıyla senelerce kullanım özelliği olan uçlu kalemler, çizim yapma, yazı yazmak ve eskiz hazırlama gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Versatil kalem veya uçlu kalemler farklı koyuluk ve renkte uçları kullanmaya olanak sağlar. Bu yönleriyle oldukça fazla kırtasiye görevini de tek başına karşılamaktadır. Uçlu kalemlerin özellikleri ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Uçlu kalemler genel olarak mekanik bir kalemdir ve içerisine çeşitli kalınlıklarla uç konulan, yazı yazma, çizim yapma gibi amaçlarla kullanılabilen kalemlerdir.
  • Normal olarak uçlu kalemler basmalı uçlu kalemlerle aynıdır. Bunun yanı sıra versatil kalem ürünleriyle bazı uçlu kalem ürünleri arasında farklılık vardır. Basmalı kalemlerle versatil kalemler farklı uç kalınlıklarına sahiplerdir.
  • Uçlu kalemlerin uç değiştirebilen yapısıyla beraber farklı renklerde üretilebilmektedir. Bu nedenle sadece siyah değil farklı renkteki uçlarda takarak kullanabilirsiniz.
  • Uçlu kalemler 0.3 numara, 0.5 ve 0.7 gibi farklı kalınlara sahiptir ve ince uçlu kalemler genel olarak ince detay isteyen çizimler için tercih edilmektedir. 0.7 kalemler en sık kullanılan uçlu kalemlerdir. 0.9, 1.0 ve 1.4 uca sahip kalemler daha kalın çizgilerin gerektiği yerlerde kullanılmaktadır.

Uçlu Kalemler ve Fiyatları

Uçlu kalem ürünleri hayatın birçok alanında kullanılır ancak en sık öğrenciler tarafından tercih edilen kalemlerdir. Farklı uç seçenekleri olduğundan dolayı her kullanıcıya hitap etmektedir. Bu ürünlerin fiyatları markasına ve malzemelerine göre fiyatlandırılıyor. Uçlu kalem fiyatları belirlenirken metal malzemelerden üretilen dayanıklı kurşun kalemler pahalı olabilmektedir. Ancak bu ürünler her bütçeye hitap edilebiliyor. Mekaniklerinin maliyetlerinin fazla olabilmesi de kalem fiyatlarını etkiliyor.

Gelişen mekanik sisteme sahip tüm bu ürünler set haline de satılabiliyor. Bu nedenle uçlu kalem fiyatları farklı ihtiyaçlara yönelik bu setlerin fiyatı, tekli kalemlere göre daha pahalıdır. Uçlu kalemlerin tasarımı ve kalitesi ön plana alınarak çok amaçlı projelerde kullanılabilir. Daha profesyonel uçlu kalemlerin fiyatları, projelere göre yüksek olabiliyor. Kısaca versatil kalem ve uçlu kalemler farklı şekilde çeşitlendirilir.

Versatil Kalem Kullanım Alanları

Versatil kalem ürünlerinin seçenekleri oldukça geniştir. Bu kalemler öğrenci tarafından ders notlarını tutabilmek, akademisyenler tarafından da ödevler, sınavlar ve makaleleri değerlendirirken not almak amacıyla, profesyonel kullanımlar gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Aynı zamanda versatil kalemler karikatürist ve çizerler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kaba ve eskiz taslakların hazırlanma süreçlerini de oldukça kolay hale getiren bu kalem seçenekleri farklı versiyonları ve değişik kalınlıktaki versiyonlarla çizimlere derinlik katmaktadır.

Uçlu kalem ürünlerine göre ufak farklılıkları olan bu kalemler, en kolay kullanılan seçenekler arasındadır. Versatil kalemlerin de üst kapağının alt kısmında uçların konulacağı tüpler yer almaktadır. Bu tüp içine bir adet uç koyabilmeniz ve versatil uçlu kalem ucunda belirinceye kadar ürün kapağına basmak gerekir. Kalemlerin hazır hale gelebilmesi adına bu adımlar yeterli olacaktır. İstediğiniz zamanlarda kalem uçlarını istediğiniz zaman değiştirebilir, istediğiniz boyutlarda kullanma imkanıyla kullanım kolaylığı sağlar. Üstelik birçok kalem ürününün kapağın hemen alt kısmında mikro silginin olması, hatalı işlemlerinizi kolay şekilde silmeye yardımcı olur.

Uçlu Kalem Tercihi Nasıl Yapılır?

Uçlu kalemler farklı model ve çeşitlerinin yanında farklı tasarımlarıyla da tercih yapmakta zorlanan ürünler arasındadır. Birçok uçlu kalem birbirinden farklı özellikleri barındırmaktadır. İğne, kalın, metalin, üçgen uca sahip kalem modelleri ve daha fazlası da bu seçenekler arasında sıralanıyor. Durum böyle olduğu zaman hangi kalemleri tercih etmeniz konusunda bazı kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu noktada öncelikle hangi alanlarda kullanmak istediğinizi ve ardından uç kalınlığını göz önüne almanız gerekir. Uçlu kalem tercihlerinizde uçlu kalem fiyatları farklı olabilir. Tercihlerinizi ise Hobi 24’ten yana kullanabilirsiniz. Çünkü birçok özelliğe sahip olan uçlu kalemler ve versatil kalem ürünleri ekonomik fiyat avantajlarıyla sunuluyor.