Kaligrafi Defterleri

Kaliteli kâğıda yazı yazarken, kaligrafi kalemi yazma deneyiminizi gerçekten geliştirilir. Kaliteli kaligrafi defterleri üzerinde kalem sayfa boyunca zahmetsizce süzülür ve bu da net ve canlı bir işçilikle sonuçlanır. Sizin için özenle seçtiğimiz kaligrafi kalemi dostu bu güzel kaligrafi defteri çeşitleri, favori kaleminizin yanında güzel bir performans sergileyecektir.

Kaligrafi Defter Çeşitleri ve Fiyatları

Kaligrafi veya güzel yazı yazma sanatınız için kâğıt seçerken, normal fotokopi kâğıdınızı terk edin. Kaligrafi kalemleri genellikle sıradan bir kâğıda daha fazla mürekkep dağıtır ve düşük kaliteli kâğıt ile kötü sonuç meydana gelmesi daha olasıdır. Bu nedenle kaligrafi defterleri içindeki kâğıtlar mürekkebin dağılmasını önlemek için özel liflerle dokunur. Bir kalemin düzgün akan mürekkebinden tam olarak yararlanmak için eşit derecede pürüzsüz bir kâğıt gerekir. Düşük kaliteli kâğıtlar tüylenmeye daha yatkındır, yüksek kaliteli kâğıtlar ise mürekkebin lifleri boyunca yayılmasına karşı özel olarak tasarlanır. Kâğıdın kendisinin yanı sıra, kalem uç boyutu ve mürekkep formülü de tüylenme derecesinde bir rol oynar.

Yüksek kalitede bir kaligrafi defteri seçin, böylece mürekkebi daha iyi tutacak, çiziminiz dağılmayacak ya da kâğıdınızın arkasına geçmeyecektir.