Hızlı Gönderi
36%
179,69 TL 115,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
179,69 TL 115,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
179,69 TL 115,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
179,69 TL 115,00 TL
Hızlı Gönderi
58%
424,06 TL 176,41 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
58%
36,18 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,73 TL 15,05 TL
Hızlı Gönderi
57%
34,16 TL 14,80 TL
Hızlı Gönderi
58%
30,26 TL 12,59 TL
Hızlı Gönderi
36%
179,69 TL 115,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
113,56 TL 72,68 TL
Hızlı Gönderi
36%
156,25 TL 100,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
156,25 TL 100,00 TL
Hızlı Gönderi
20%
235,00 TL 188,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
812,50 TL 520,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
812,50 TL 520,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
812,50 TL 520,00 TL
Hızlı Gönderi
58%
718,75 TL 299,00 TL
Hızlı Gönderi
58%
718,75 TL 299,00 TL
Hızlı Gönderi
58%
718,75 TL 299,00 TL

Mürekkep

Mürekkep insanlık tarihinin en geçmiş dönemlerinden itibaren kullanılan yazı araçlarındandır. Bunun yanı sıra geçmiş ile gelecek arasında tüm insanları da medeniyete ulaştırırken köprü görevi görmektedir. Çok eski zamanlardan beri çizim, yazı gibi işlerde kullanılan mürekkeplerin tarihsel sürecine bakarsak tüm çeşitlerinin kalemden öncesinde de olduğu görülmektedir. Günümüzdeyse tahta ve defter gibi farklı yazım alanlarına hitaben üretilerek kullanılan mürekkep ürünleri akışkan yapısıyla beraber rahat bir kullanımda bulunuyor.

Özellikle tahta kalemi gibi mürekkebi çabucak biten bu ürünler ile istediğiniz rengi kalem içerisine aktarabilecek ve yenileyebileceksiniz. Böylelikle rengi tükenen ürünleri atmadan tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Mürekkep modelleri kullanışlı olmasıyla birlikte renk açısından da çeşitlidirler. Kırmızı, siyah, mavi temel tonlarının dışında kahverengi, pembe, yeşil, sarı tonları da mevcuttur. Sadece kalem için değil çini mürekkebi hobileriniz içinde kullanılan mürekkepler kaliteli şekilde üretilmektedir.

Kartuş ve püskürtmeli olan yazıcılarda kullanılan mürekkep tekrar doldurulabildiği için bitmeyen kartuş sistemleri olarak biliniyor. Her yazıcı ile markada kullanılan baskı boyalarıyla yüksek kalitede verim elde edilebilir.

Mürekkep Çeşitleri

Mürekkepler yazı veya çizimin olduğu birçok bölgede kullanılabilen mavi, kırmızı ve siyah mürekkepler hayatı renklendirmek için birebirdir. Mürekkeplerde alkol esaslı olan ürünlerin parlak ve canlı renkleri ise tüm yazı, çizimlerin kalitesini arttırabilmektedir. Solgun tonların yanı sıra daha parlak ve canlı mürekkep tonları vardır. Sadece okul ortamı değil iş ortamları ve toplantılarda kullanılabilir. Yani beyaz tahtanın olduğu her bölgede etkisini göstermektedir. Mürekkep çeşitleri arasında çini mürekkepleri, alkol mürekkep gibi çeşitler mevcuttur. Yani ürünler sadece tahta kalemleri için değil hobi ve ince sanat işleriniz içinde rahat bir şekilde kullanılabilir.

Mürekkep farklı içerikler kullanılarak çeşitlenebilmektedir. Mürekkebin ana bileşeni genel olarak markadan markaya veya kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilir. Bu doğrultuda ise ürünleri satın alma aşamasında içerikleri incelemeniz önerilir. Çünkü kullanım alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Yazma amacı ile kullanılmak istenen mürekkep ürünlerinin içerikleri de kalem türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Yazıcı mürekkebini kullanabileceğiniz kartuş ürünleri de mürekkep çeşitleri içinde yer almaktadır.

Mürekkep markaları ise farklı kullanım alanlarına özel ürünleri üretmektedir. Alkol veya su bazlı olan mürekkep çeşitleri tükenmez, dolma kalemler, çini boyamalar, kartuş ve tahta kalemleri içinde kullanılabilir. Akışkan boyalar kaliteli şişeler içerisinde muhafaza edilerek üretilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç duyulan her alanda pratik şekilde kullanabilirsiniz. Mürekkep çeşitleri arasında neme karşı dayanıklılığı olan renkler daha uzun ömürlü kullanıma sahiplerdir. Parlak renkleri ise kaliteli baskı yapılma aşamasında kartuş içerisinde rahatlıkla tercih edilebiliyor. Benzer olarak çini mürekkebi daha estetik sanatlar için tercih edilir.

Mürekkep Özellikleri

Mürekkepler okullarda, evlerde ve genellikle iş yerleri gibi alanlarda, yazının olduğu her yerde kullanılabilir. Mürekkeplerin çeşitleri ise genellikle kaliteli renkleriyle beraber meydana gelir. Kalemlerinizin rengi tükendiği zaman kalemleri çöpe atmak yerine mürekkepleri kullanabilir ve kullanıma devam edebilirsiniz. Beyaz yüzeylerde veya farklı renk yüzeyler içerisinde yazı yazmayı seven, çizim yapmayı sağlayan mürekkep ürünleri, işlerinizi kısa sürede bitirmenize olanak sağlamaktadır. Bunun dışında sayfa değiştirme aşamasında renk bulaşmasının da önüne geçilir. Mürekkeplerin özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

  • Çizim yapabilmek, yazı yazmak amacıyla kullanacağınız mürekkepleri birçok sanatsal çalışmada kullanabilirsiniz.
  • Mürekkepler yüksek kalitelere sahiptir ve uygulanacak yüzeylere de kolay bir şekilde uyum sağlayarak desenlerin ortaya çıkması için yardımcıdır.
  • Çini ve hat gibi sanatların icra edilmesinde tercih edilen mürekkep çeşitleri farklı seçenek ve renkleriyle işleri kolaylaştırmaktadır. Farklı ebat ve miktardaki mürekkepler geleneksel sanatları kaliteli şekilde sergileyebilmek adına kullanmak üzere satışa sunulmaktadır.
  • Kaliteli şişeler içerisindeki renkleri uzun süre muhafaza edebilecek ve üstelik özel içerikleri de çini gibi yüzeylerde uzun seneler boyu tutunabilir.
  • Kartuş mürekkepleri, baskıları daha kaliteli yapmanıza olanak tanırken ana renkleri tüm istediğiniz renkleri kaliteli şekilde meydana getirebilir.

Genel olarak mürekkep ürünleri yazı dünyasının olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alıyor. Sıklıkla kullanılan mürekkepler farklı baskı ile farklı renklerde kullanılabilir. Aynı zamanda çeşitli özellikleriyle kullanım alanlarından ayrılır. Mürekkepler, tüm bu özelliklerle beraber ellerinizle çizim yaparken boyanmamasına neden olur. Kullanıldıktan sonrasında kuruyabilen bu ürünler alkol esaslıdır. Bu nedenle tahta gibi yüzeylerden kolay şekilde çıkar. Önceki yazılardan kalan yazılarda iz kalmadan temizlenebilmektedir. Mürekkep genel olarak organik bazlıdır. Özellikleri de içeriğine göre çeşitlenebilmektedir.

Mürekkep Fiyatları

Evlerde, ofislerde, okul veya çini sanatınızı yürüttüğünüz her yerde kaliteli mürekkep çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Fiyatlar ise genel olarak kullanım türüne bağlı şekilde ve kullanılan boya miktarına göre farklı şekilde fiyatlandırılıyor. Yazı ve çizimlerin daha net bir şekilde belli olmasını sağlayacak parlak tonlar alkol esaslı olduğunda yüksek pigmentasyonlarıyla dikkat çekmektedir. Genel olarak renklerin de kullanılan alanlarda buharlaşması istendiği zaman alkol esaslı ürünler tercih edilebiliyor. Tüm bu renkler fotoğraf kâğıdı, suntalar, camlar gibi yüzeyler üzerinde kullanılabilir. Eğer resmi işlerde kullanılmak isteniyorsa koyu ve mat tonlar tercih edilebilir. Ancak kartuş içinde ana renkler tercih edilebilir.

Genel olarak farklı kullanım alanlarıyla karşımıza çıkan mürekkepler uygun fiyatlıdır. Mürekkep fiyatları belirlenme aşamasında markalar, renk, şişe ebatları ve içerikler dikkate alınmaktadır. Bunun yanı sıra kalem mürekkepleri fiyat bakımından uygundur. Çini mürekkepleri de sanat için kullanıldığı için özel içeriklere sahiptir. Bu nedenle fiyatları daha yüksektir. Kalemlerin rengi tükendiğinde vakit kaybetmeden dolum yapabilecek ve ısıya, neme dayanıklı kaliteli ürünler olarak kullanılabilecektir. Kısaca mürekkep çeşitleri istediğiniz renkte ve geniş ürün yelpazesiyle beraber en uygun fiyatlarla Hobi 24’de. İstediğiniz yapıda ve özellikte aradığınız mürekkeplere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.