Hızlı Gönderi
36%
136,25 TL 87,20 TL
Hızlı Gönderi
35%
608,14 TL 395,00 TL
Hızlı Gönderi
36%
487,67 TL 312,11 TL

Şövale

Şövale birçok çeşit, malzeme, ebat ve fiyat noktalarına sahip olan temel bir sanat aracıdır. Resim sanatı ile ilgileniyorsanız, şövale satın almanız gereken en gerekli ekipman parçalardan biri olabilir. Büyük olasılıkla boyunuza uygun veya çizim zamanınızı harcayacağınız için rahat olmasını istersiniz. Bir şövale üzerindeki en önemli özellik, sağlam olduğundan emin olmanız ve üzerinde çalışırken sallanmamasıdır. Sıradaki özellik, yatay yerleştirme yeteneğidir.  Bir tercihte bulunmadan önce, kategorimizde yer alan şövale çeşitleri ve tasarımları hakkında bilgi edinmek iyi bir fikirdir.

Bir Şövale Nasıl Seçilir?

Bir şövale seçerken İlk olarak, yapacağınız kullanımı düşünmelisiniz. Örneğin bir karakalem sanatçısıysanız, tozun resminizden düşebilmesi için resminizi dikey veya eğik bir pozisyonda konumlandırmak isteyeceksiniz. Eğer suluboya, akışkan akrilik veya çok sıvı bir boya malzemesi ile çalışıyorsanız yatay veya çok düşük bir şövale açısı doğru olacaktır. Ürünlerimiz arasında çalıştığınız açıyı ayarlamanıza ve yatay bir konumda boyamanıza izin verecek suluboya şövalesi çeşitleri bulabilirsiniz.

Masaüstü renkli dekoratif şövale, profesyonel şövale, tekerlekli şövale, üç ayaklı basic şövale veya stüdyo tip şövale çeşitleri, eserinize paralel bir düzlemde çalışmanızı sağlayacak avantaja sahiptir. Çoğu şövale çeşitlerimiz, akrilik veya yağlıboya çalışmalar için uygundur. Dikey olarak çalışmak, akrilikten daha uzun sürede kuruması nedeniyle yağlıboya sanatçıları için önemli olan ıslak boya üzerine toz birikimini önleyecektir.

Şövale esas olarak doğa çizimi için kullanılacaksa çoğunlukla kâğıdı sabitleyen, katlama ve taşımanın kolay olacağı A-çerçeve şövale olarak da bilinen, üç ayaklı hafif bir şövale seçebilirsiniz. Eğer stüdyoda çalışacaksanız ağır ve daha büyük olan bir şövale tercihiniz olabilir, fakat açık hava ressamlığı daha hafif, taşınabilir bir şövale gerektirecektir. Alanınız kısıtlıysa ve çok büyük tuvaller boyuyor değilseniz, çok fazla alan gerektirmeyen ve kolaylıkla katlanabilir bir masa şövalesi seçebilirsiniz.