Hızlı Gönderi
50%
4.120,95 TL 2.057,39 TL
Hızlı Gönderi
36%
525,00 TL 336,00 TL

Ebru Sanatı ve Ebru Malzemeleri

Özel günlerde hediye seçmek zordur. Ama kendi emeğinizle muhteşem bir hediye üretebilirsiniz. Ebru sanatında bir eserin ancak benzerini yapabilirsiniz. Asla aynısı olmayacaktır. Ebru sanatı ile uğraşırken saatin nasıl hızla geçtiğini anlayamazsınız. Suyun üstüne bıraktığınız boyaların ahenkli dansına kapılır ve bir yandan ruhunuzu terapi edersiniz. Başlangıçta çiçekler yapmaya çalışmak motivasyonunuzu düşürebilir. O yüzden battal ebru ile başlamak zorunluluğu ortaya çıkabilir. Battal ebru; ebru sanatının temel taşıdır. Çiçek desenleri yapmak için yine battal ebru yapmak zorunluluğu ortaya çıkabilir. Battal ebru ne kadar düzgün olursa üstüne yapacağımız desen de o kadar düzgün olacaktır. Boyaları suyun üstüne eşit miktarda atmalıyız. Önce koyu renkler ve daha sonra sırasıyla açık renkler kullanmak gerekir. Başlangıç setinin içinden çıkacak olan malzemeler ilk etapta başlangıç için yeterli olacaktır.

Ebru Sanatı Nedir?

Geleneksel sanatlarımızdan olan ve kâğıt süsleme sanatı olarak da bilinen ebru sanatı, su üstüne resim yapma sanatıdır. Dinlendirici, huzur verici ve eşi benzeri olmayan bir hobidir. Yaptığınız eserin bir ikincisi mümkün değildir. Çünkü ruh haliniz, ebru malzemelerinden olan kitrenin kıvamı, oda sıcaklığı ve benzeri gibi etkenler yapacağınız eseri etkileyecektir. Klasik ebru sanatında sadece kâğıt üstünde çalışılırken, modern ebru sanatında objeler, takılar, kumaş ve derileri boyamak, bunlardan kıyafet tasarlamak mümkündür. Örneğin ipek bir kumaş üstünde çalışacağınız bir ebru ile sadece size özel bir eşarba sahip olabilirsiniz. Kitap okumayı seven birisi iseniz ebru ve ebru malzemeleri sayesinde kitap ayıracı yapabilirsiniz.

Ebru Sanatı İçin Ebru Malzemeleri Nelerdir?

İhtiyacınız olan ebru malzemelerine en uygun fiyattan yüksek kalitede sitemizden ulaşabilirsiniz. Ebru yaparken kullanılan ebru malzemeleri şunlardır.

  • Kitre, ebru yapılan suya denir. Hafif yapışkan bir sıvıdır. Boyanın su yüzeyinde kalmasını ve ebrunun alındığı kâğıt ya da kumaş üstünde sabitlenmesini sağlar.
  • Biz, boyaya şekil vermeye yarayan çelik uçlu kalın iğnelerdir.
  • Tekne, içine kitre konulan kaplardır.
  • Fırça, başlangıçta yelpaze fırça kullanılsa da genellikle gül dalı saplı at kılı fırça kullanılır.
  • Mat ve emici özelliği bulunan hamur kâğıt.
  • Boyalar, oksit sarı, oksit kırmızı, oksit siyah, lahur çivit mavisi en çok kullanılan renklerdir.
  • Öd, renklerin kitrenin üzerine yapışıp sabit kalması için kullanılmaktadır.

Ebru Malzemeleri Fiyatları

Ürün tercih edilirken ilk olarak kalitesine ve daha sonra fiyatına bakılmaktadır. Sitemizden alacağınız ebru malzemeleri sayesinde çeşitli ebruları rahat ve kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu ürünlere en uygun fiyattan ve en yüksek kalite sağlayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Sitemizden tercih edeceğiniz ürünler sayesinde hem kaliteyi hem de uygun fiyatı aynı anda yakalayacaksınız.

Özelliklerini belirttiğimiz ürünleri Ebru Malzemeleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Sitemiz sizlere hızlı ve güvenilir alışveriş imkânı sunmaktadır. Siz de bu imkânlardan faydalanmak istiyorsanız hemen üye olun, giriş yapın ve dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş verin.