FİLTRELE


20%
Hızlı Gönderi
100,94 TL 80,75 TL
20%
Hızlı Gönderi
361,25 TL 289,00 TL
20%
Hızlı Gönderi
132,81 TL 106,25 TL
20%
Hızlı Gönderi
154,06 TL 123,25 TL

Ebru Sanatı Malzemeleri

Geleneksel süsleme sanatlarımızdan biri olan ebru sanatı, benzersiz tekniklere sahiptir. Su üzerinde boyanın şekillendirildiği bu eşsiz sanat, özel ebru malzemeleri ile dünyanın en eşsiz eserlerine dönüşür. Ebru sanatına ilgi duyuyorsanız, hiç deneyiminiz olmasa bile, bir başlangıç ebru seti ile kolaylıkla uygulama şansına sahip olabilirsiniz. Kategorimizde ebru yapımında kullanmak üzere; farklı tel kalınlığına sahip ebru biz takımı, ebru boyaları, çeşitli boy ve kalınlıklarda ebru fırçası çeşitleri, cam damlalık ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Ebru Malzemeleri ve Özellikleri Nelerdir?

Boya, ebru malzemeleri arasında en önemli unsurdur. Ebru yapımında kullanılan boyalar özeldir, kesinlikle suda erimemeli ve yağ içermemelidir. Ebru sanatının en önemli işlemlerinden biri boyaların terbiyesidir. Bu işlemde su ve ödle karıştırılan boyalar, yaklaşık iki ay bekletilir. Üzerinde biriken su ve öd karışımı zaman zaman çekilir ve tekrar ilave edilir, karıştırılır ve çalkalanır. İyi terbiye edilmemiş boyalar, gerçek renklerini kâğıda yansıtamazlar. Sonuç olarak boyaların hazırlanması uzun bir çabadır; kategorimizde bulunan ebru seti içerisinde tüm malzemeleri bir arada bulabilir ya da dilerseniz ayrı ayrı satın alabilirsiniz.

Biz, sıvı üzerine atılan, damlatılan boyalara şekil vermek için kullanılan çeşitli kalınlıkta ebru malzemeleridir. Paslanmaz özellikte olması önemlidir. Üstüne boya serpilecek suya yapışkan bir kıvam vermek için değişik ebru malzemeleri kullanılabilir. En çok kullanılan malzemeler kitre ve deniz kadayıfıdır. Kitre daha yaygın kullanılmakla birlikte yapımı uzun emek ister. Ürünlerimiz arasında bulunan, kullanıma hazır kitre çeşitlerini satın alarak ekstra bir zaman kaybını önleyebilirsiniz.

Kolay uygulanabilir bir ebru seti içerisinde plastik tekne, kıvam arttırıcı, şamua kâğıtlar, çeşitli sayıda ebru boyaları, fırçalar ve biz takımları bulunur. Bu çok özel sanatı öğrenmek ve kişisel ebru sanatınızı ilerletmek için harika bir fırsattır. Çok uygun ebru malzemeleri ve ebru seti fiyatları ile sunduğumuz ürünlerimizden beğendiğinizi hemen şimdi sepetinize atarak başlamaya ne dersiniz?