Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
20%
194,06 TL 155,25 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
51%
458,56 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
54%
483,36 TL 222,52 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL
Hızlı Gönderi
28%
580,31 TL 417,83 TL

Mobilya Boyası

Mobilya boyası genel olarak evlerinde yenilik isteyenlerin tercih ettiği ürünlerdir. Eşyaları değiştirmekten daha ekonomik olan, eşya rengini değiştirmek hem avantajlı hem de göz alıcı bir imkân sağlar. Bunun yanı sıra mobilya boyası birçok farklı yüzey yapısına uyum sağlayarak dilediğiniz renge boyamanıza olanak verir. Böylelikle tüm eski mobilyalarınızı yenileyerek hayata döndürebilir ve yaşam alanlarına yepyeni bir soluk getirebilirsiniz. Üstelik tüm mobilya boyalarını pratik bir şekilde kullanarak her türlü eşyanızı boyayabilirsiniz.

Mobilya boyaları genellikle eski eşyaları yenilemek için kullanılır. Bunun yanı sıra rengi solan, yıpranan ve deforme olan tüm yüzeyler için de kullanılabilir. Evlerin dekorasyonunu yenilemek ve yeni eşyalar satın almak külfetli olabilmektedir. Bu nedenle gereksiz maliyete neden olmadan mobilyalarınızı boyayabilirsiniz. Aynı zamanda mobilya boyası ile boyadığınız eşyalarınız yeni görüntüsüyle sizlere saha uzun seneler boyu destek verecektir.

Mobilya Boyası Özellikleri

Mobilya boyası genellikle ahşap yüzeyler için ve metal yüzeyler için kullanılır. Ahşaplar için yağlı veya akrilik boyalar kullanılabilirken metal yüzeyler için daha yağ içerikli boyalar kullanılır. Farklı görünümler kazandıran eşyalar için de daha parlak veya yarı parlak, mat boya ürünleri kullanılabiliyor. Sizler de en fazla tercih edilebilen bu görünüme daha kısa zamanda pratik bir şekilde sahip olabileceksiniz. Zımparaya gerek duymadan tüm mobilya ürünlerinizi dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Mobilya boyası özellikleri ise şu şekilde özetlenebilir:

 • Mobilya boya ürünleri farklı yüzeyler için birçok renk alternatifini barındırır. Evlerde eskiyen mobilyaların yeni gibi görünmesi için bu boyalar kullanılabilir.
 • Farklı seçenekleriyle beraber inceleyeceğiniz mobilya boyaları kolay ve pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.
 • Bazı mobilya boyaları ev ve ofislerin hemen hemen her alanında kullanılabilir. Üstelik istenilen mobilyalarda da daha antika bir görünüm elde edilebilir.
 • Mobilya boyaları sandalyeler, masa, berjer, TV ünitesi gibi çeşitli mobilyalarda tercih edilir. Farklı tonlarıyla beraber kullanılan gri tonları ise mobilyalara taş görünümünü sağlayabilmek için avantajlı seçenekler arasındadır.
 • Mobilya boya seçenekleri, ürünlerin üzerinde sorunsuz ve kalıcı renkleri tutturmak adına oldukça önemli bir işlem sağlar.
 • Mobilya boyaları, kullanılan mobilyalarla kolay bir şekilde bütünlük sağlayabilir. Üstelik daha ferah ve genişlik hissi vererek yatak odaları, oturma odaları ve mutfak gibi alanlarda kullanımlarında avantaj sağlar.

Kısaca mobilya boyama işlemi yeni bir eşya almanın zahmetine girmeden eşya yenilemenin en kolay ve etkili yoludur. Mobilyalarınıza uygulayacağınız farklı renklerdeki mobilya boyaları kesinlikle mobilyalara bambaşka bir etki katabilir. Aynı zamanda mobilyaların yeni alınmış gibi görünmesini sağlayacaktır. Dış mekanlarda veya evlerde kullanılan ahşap ürünleri ve metal ürünlerinizi mobilya boyası ile boyayabilirsiniz. Bu noktada tek yapılması gereken şey ise mobilya yapımında kullanılan malzemeler ve özelliklerine uygun bir tercih yapabilmektir.

Mobilya Boyası Çeşitleri

Mobilya boyaları genellikle renklerine göre çeşitlenebiliyor. Siyah, retro siyah, Paris keteni, Paris gri, oniks, granit, kardelen, eskimiş beyaz, gri tonları, antrasit, mikanos, alaçatı, bambu gibi çeşitli renk kategorilerinde incelenebiliyor. Kullanılan ortamlara göre mobilya boyalarında uygulanan renklerde farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada mobilya rengi ile kullanılması planlanan boyalarında uyumlu olması dikkat edilmesi beklenen bir faktördür. Son senelerde sıklıkla tercih edilen mobilya boyası çeşitleri arasında olan beyaz ve gri tonları, mobilyaları ve ortamı daha ferah gösterebiliyor. Bunun dışında farklı renklerle kombinlenebilen mobilya boyalarını ofis şıklığı için de kullanabilirsiniz.

Gri mobilya boyası da son dönemde daha modern bir dokunuş sağlamasıyla tercih edilen renklerdendir. Açık renklerden koyu renklere kadar çeşitli seçenekleri bu alanda değerlendirebileceksiniz. İster evlerde ister ofislerde kullanımı olan bu boyalar ortamlara farklı bir hava katacaktır. Aynı zamanda daha geniş ve ferah bir ortamın oluşturulmasına da katkı sağlayabilir. Genel olarak mobilya boyama aşamasında işinize yarayarak olan boya fırçaları, eldivenler bant ve streç gibi ürünler daha sağlıklı bir boya yapmanıza olanak sağlar. Bu nedenle çeşitli renklerde bulunan boya ürünlerinizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Genel olarak mobilya boyası çeşitleri plastik, metal ve ahşap gibi yüzeyler için kullanılabilen ve ayrı şekillerde üretilen boyalarla farklı yüzeyler üzerinde kullanmak için ürünler mevcuttur. Bu nedenle tercih edeceğiniz mobilya boyası çeşidinin rengine bağlı şekilde vernik kullanabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Boya içerikleri genellikle çeşitlidir, örnek olarak akrilik mobilya boyaları daha esnek pigmentleriyle darbelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle en fazla kullanılan mobilya boyaları arasında bulunmaktadırlar. Yağlı boyalar da yine akrilik boya ürünleri kadar dayanıklı ürünlerdir. Genel olarak metal yüzeyler için kullanılmaktadır fakat ahşaplar içinde kullanılabilir.

Mobilya Boyası Fiyatları

Mobilya boyama amacıyla kullanılan boya ürünleri birçok özellikte çeşitli fiyatlandırmaya sahiplerdir. Tüm bu farklılıklar ise kullanılacak olan yüzeyle alakalıdır. Çünkü bu boyalar farklı özellik, renkleriyle beraber kullanımları daha pratik hale getirmektedir. Mobilya boyası fiyatları ise set özelliklerine göre değişebiliyor. Yaşam alanlarında kullanılmaktan eski hale gelen mobilyaları boyayarak yenilemek, mobilyaları değiştirmek yerine daha ekonomik bir imkân sağlar. Gereksiz harcamaların önüne geçerek deforme hale gelen eşyalar, mobilya boyası ile yeni hale getirilebilir ve tekrardan kullanım imkanına sahip olunabilir.

Mobilya boyaları genel olarak her bütçeye uygun seçenekleriyle tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra farklı renkler ve seçeneklere sahip mobilya boya ürünlerinin kataloglarıyla birlikte fiyatlarını da daha dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. İsterseniz senenin belli dönemlerinde hazırlanan kampanyalardan faydalanabilir ve mobilya boyası indirimlerinden yararlanarak daha da uygun fiyatlarla boyaları satın alabilirsiniz.

Mobilya Boyası Nasıl Kullanılır?

Mobilya boyaları, solmuş, eskimiş ve aynı zamanda deforme olan mobilyaları elden çıkartmak yerine yenilemek için kullanılır. Mobilya boyama için gerek duyduğunuz tüm materyalleri sağladıktan sonra evde çok pratik şekilde bu boyaları kullanabilirsiniz. Mobilya boyası nasıl kullanılabilir genel olarak özetlersek:

 • Öncelikle mobilya boyama aşaması için hazırlık yapmanız gerekir. Bu aşamada öncelik olarak mobilyaların altına örtü veya set içerisinde olan streç ürünlerini serebilirsiniz.
 • Uygulama sırasında eldiven giyilmesi önerilir ve eğer mevcutsa mobilyalarınızdaki kulpların çıkarılması öneriliyor. Mobilyalarınızı nemli bir bez ile temizledikten sonrasında isteğe göre zımparalama yapabilirsiniz.
 • Zımpara yapacaksanız maske takmanız ve bulunduğunuz alanın havalandırılması önerilmektedir.
 • Bir fırçayla birlikte rulo desteğiyle beraber uygulama yapabileceğiniz boyalar dikkatli talimatlarla yerine getirilir ve öncesinde karıştırılır. Eğer boyalar su bazlı ise kılı sentetik olan fırça ürünleri tercih edilebilir.
 • Boyalar mobilyalarda tek kat olacak şekilde uygulanır ve ilk kat bittikten sonra ikinci katı uygulayabilirsiniz. Ardından tüm boyaları kurumaya bırakın.

Genel olarak pratik bir uygulama avantajı sağlayan mobilya boyası çeşitleri hesaplı ürünler arasındadır. Bu anlamda hizmet veren Hobi 24, tüm mobilyalarınız için farklı renklerdeki boya ürünlerini, yardımcı ekipmanlar ile sağlamaktadır. Mobilya boyaları geniş renk yelpazesi ile birlikte yüzeylerine göre farklılık gösteren özelliklerdedir. Kullanım alanlarının çeşitli olabilmesiyle beraber farklı mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Her bütçe ve ihtiyaçlara uygun olan boya fiyatlarından yararlanabilir, en uygun fiyatlarla benzersiz tasarımlara imza atabilirsiniz. Evinizin ve eşyalarınızın havasını tamamen değiştirmek adına Hobi 24 mobilya boyası modellerine göz atabilirsiniz.