Gravür Kağıtları

Gravür, kazıma ve baskı tekniğinin uygulandığı, kökeni 6 yüzyıl öncesine dayanan eski bir resim sanatıdır. Baskı tekniği olarak matbaacılıkta ve sanat üretiminde kullanılan garvür kağıtları, iksilografi (resim basma), litografi (yazı basma), letterpress, serigrafi, kör kabartma, altın kalıp, linocut, gravür işlemi, koli basımı ve çizim için de tercih edilen bir malzemedir. Gravür sanatının diğer sanatlardan en özel ve belirgin özelliği çoğaltılabilmesidir; aynı resim çalışmasını gravür malzemeleri ve teknikleri ile istenilen sayıda çoğaltmak mümkündür.

Gravür Kağıt Çeşitleri ve Fiyatları

Garvür kağıtları, asitsiz, yumuşak emici yüzeyi ile gravür ve diğer pek çok baskı teknikleri için ideal kâğıtlardır. Işık hassasiyetleri mükemmeldir, genellikle gravür kâğıdı çeşitleri, 75 pamuk ve % 25 yüksek selülozdan üretilir. Yüzyıllar boyunca dayanıklılığını muhafaza edebilmesi için dış etkenlere karşı özel hazırlanmış kâğıtlardır. İdeal olarak gravür kâğıt çeşitleri doğal beyaz ve krem ​​renk seçeneklerine sahiptir. % 100 selüloz, ince gravür kâğıtları; sergiler, albümler, dijital sanat, siyah-beyaz veya renkli fotoğraf, fotoğrafçılık ve güzel sanatlar reprodüksiyonları için idealdir.

Kategorimizde 76 x 112 cm (5li Paket) 78 x 106 cm, 107 x 914 cm gibi farklı boyut ve adetlerde, uygun fiyatlı ve kaliteli gravür kâğıtları seçebilir, baskı çalışmalarınızdan mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.